Popüler Diyetler


Popüler Diyetler

Popüler Diyetler

– Ücretsiz olarak en güzel zamanda burada olun, Sizler için hazırladık Popüler diyetler Chat Yeri Muhabbet etmeye Başla.

Diyet kelimesi bugün en korkutucu kelimedir. Diyet yiyeceklerden bahsettiğimizde, yasak listesi, kibrit kutusu kadar büyük peynir gibi bazı kelimeler var gibi görünüyor, ancak üç beyaz insan için değil. “Diyet” terimi, ne için kullanıldığının tam tersi anlamına gelir. Bir insan için bu en uygun beslenme planıdır, kendi hayatına uyum sağlayabilir.

Atkins Diyeti: başında Robert Atkins tarafından icat edilen düşük karbonhidratlı bir diyettir. Vücuttaki insülin seviyelerini kontrol etmeye ve düşük karbonhidratlı bir diyete bağlı kalmaya odaklanan bir diyettir.

The Zone’ Diyeti: “Bölgesel diyet” olarak adlandırılan diyet, çok özel bir beslenme özellikleri dağılımına sahiptir. Diyetin besinsel dağılımı her öğünde yüzde 40 karbonhidrat, yüzde 30 protein ve yüzde 30 yağ şeklindedir. Bu diyet ve beslenme planında; fındık yağı, avokado yağı, zeytinyağı ve hindistancevizi yağı gibi rafine edilmemiş karbonhidratları kullanır.

Ketojenik Diyet: İlk olarak, “ketojenik” diyet, epilepsiyi tedavi etmek için kullanılır. Bu diyette sağlıklı yağ alımı artar ve karbonhidrat alımı azalır. İnsan vücudu yakıt olarak karbonhidrat yerine yağ yakar. Bu ayrışma, yağ birikintilerinin parçalanmasına ve ketoz yoluyla keton oluşumuna yol açar.

Paleo Diyeti: Paleo diyeti, eski zamanlarda mağara sakinlerinin diyetine dayanır. Alkali diyetten çok farklı değildir ancak abur cubur, tahıl, şeker ve süt ürünlerinden uzak durmak gerekir. Bunun yerine; et, yumurta, deniz ürünleri, sebze ve meyveler, kuruyemiş gibi besin maddelerini artırabilir ve kan şekeri yükünü azaltabilir.

Akdeniz Diyeti: Yunanistan, İtalya ve Girit gibi ülkelerin tümü, en çok Güney Avrupa’da ortaya çıkan bu diyeti benimsiyor. Akdeniz diyetinde bol miktarda taze bitkisel yiyeceklerin yanı sıra taze meyveler, fasulye, kuruyemişler, tam tahıllar ve zeytinyağı yiyebilir.

South Beach Diyeti: Agatston ve beslenme uzmanı Marie Almon tarafından başlatıldı ne düşük karbonhidratlı ne de az yağlı bir besindir. Çünkü South Beach’te sağlıklı yağları ve karbonhidratları seçersiniz.

Dukan Diyeti: Düşük karbonhidrat tüketimine dayalı bir diyettir ve dört aşama içerir: başlangıç, kurs, takviye ve koruma. Dukan diyetinin temeli, son 30 yıldır bilinen düşük karbonhidrat tüketimidir.

Popüler Diyetler

Popüler Diyetler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sohbet