CHP’li Karaahmetoğlu: Başbakan yargıya hesap verecek

CHP’li Karaahmetoğlu: Başbakan yargıya hesap verecek
Bu haber 03 Oca 2014 Cum 4:08 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Karaahmetoğlu, Giresun’da parti il binasında düzenlediği basın toplantısında önce Başbakan Erdoğan’ın hafta sonu Giresun’un Görele ilçesindeki mitingini değerlendirdi. “Yaşamım boyunca Görele’de böyle olağanüstü güvenlik tedbiri görmedim” diyen Karaahmetoğlu, şunları söyledi:

“Helikopterler havada geziyor. Özel hareket ekipleri ellerinde köpekler bomba araması yapıyorlar. Bir anons çok dikkatimi çekti ve mitingin yapılacağı meydanın boşaltılması ve polis memurlarının dahi meydandan çıkarılması konusunda uyarılar yapıldı. Kendi polisine bile güvenmeyen bir Başbakan var. Görele’de bir devlet terörü, bir Başbakan terörü esti. Polislerin bine yakın olduğu söylendi. Halkından korkan bir Başbakanı ben ilk defa gördüm. Sayın Cumhurbaşkanımız da bir ay önce Giresun’daydı ama makul güvenlik tedbirleri vardı. Ama bir Başbakan halkından bu kadar korkar mı? Kendi halkından ve polisinden korunmak için böyle olağanüstü tedbirler alınır mı?”

“ONUN İÇİN DE ‘TOMBALACI’ DENİLİYORDU”
CHP Giresun Milletvekili Karaahmetoğlu, daha sonra da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu, ‘Yeteneksiz bir müdür’ olarak tanımlamasına tepki göstererek şunları söyledi:

“Genel Başkanımızı ‘Yeteneksiz bir genel müdür’ olarak ifade etmesi onun ne kadar aciz duruma düştüğünün göstergesidir. Evet, Genel Başkanımız zamanında Genel Müdürlük yapmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun iyi yönetilmemesini genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bağlamak basiretsizliktir. Genel Müdürlük bir kurumdur. Bugün de sayın Başbakanın bir sürü Genel Müdürü var. Genel Müdürlerinin makamlarını sıradanlaştırmaya çalışmak bir Başbakana yakışmaz. Sayın Başbakan için de geçmişte tombalacı deniliyordu. Tombalacılık da bir meslekti. O mesleğe de saygı duyarım. Ama sayın Başbakan geçmişte Kasımpaşa Kulaksız’da tombalacılık yaptı diye biz o mesleği icra eden insanı böyle sıradanlaştıramayız. Bu yakışık almaz.”

“BAŞBAKAN YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEK”
Yaşanların Başbakan Erdoğan’ın bittiğini, tükendiğini, artık yolsuzluk olaylarının üstesinden gelemeyeceğini gösterdiğini ifade eden CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, “Kendisininde bu işin içinde olduğunu bildiği için bunun psikolojisiyle düşünmeden Genel Başkanımıza, MHP Genel Başkanı’na, birlikte koalisyon yaptığı bir inanç grubuna, kendi polisine de ‘çete’ diyerek dün savunduğu yargıyı ve emniyeti bugün karalayarak bir yere varamaz. Başbakan ne yaparsa yapsın bunu örtemez. Bunun sonu gelecek, Başbakan yargı önünde hesap verecek. Bugün vermiyorsa CHP iktidarında hesabını soracağız. Bu boynumuzun borcu” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Paylaş:
"CHP’li Karaahmetoğlu: Başbakan yargıya hesap verecek" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Kemal Kılıçdaroğlu: Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz
Kılıçdaroğlu, görüşme öncesi gazetecilere açıklama yaparak, ‘Yargı yürütmenin kontrolüne veriliyor’...
Bekir Bozdağ: Yüce Divan’dan çekinmem
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Adalet Komisyonu’nda milletvekillerinin HSYK teklifiyle...
Bakan Müezzinoğlu: Hey savcı ve hakim kardeşim
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 17 Aralık Operasyonu ile ilgili olarak,...
MHP’nin Alevi Çankaya adayı Sadık Aslan oldu
Son genel seçimlerde memleketi Amasya’dan milletvekili adayı olan Sadık Aslan,...

çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Sponsor Bağlantılar