Bakan Müezzinoğlu: Hey savcı ve hakim kardeşim

Bakan Müezzinoğlu: Hey savcı ve hakim kardeşim
Bu haber 20 Oca 2014 Pts 11:45 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 17 Aralık Operasyonu ile ilgili olarak, yargıdaki tartışmalara değinerek, “Benim ağzımda çürük diş olabilir, dolgu olması gerekebilir. Hey savcı ve hakim kardeşim, diş hekimi arkadaşım, senin görevin bu dolguyu iyi yapmak çekmek. Ama beynime balyoz gibi vurarak beni öldürmeye hakkın yok. Sağlığımı, istikrarımı bozmaya hakkın yok” dedi.

‘BUNDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR’
Türkiye artık kendi ilacını üretmeli, kendi patentini üretmeli, kendi kanserle buluşunu dünyaya sunmalı. Kendi tıbbi teknolojisini üretebilen tıbbı teknolojide söz sahibi olan hem kendi ihtiyaçlarını karşılayan hem de bölgedeki ilaçlara pazar oluşturan dolayısıyla cari açığı değil, cari açığına katkı sağlayan bir ülke olmalıdır. Bundan rahatsız olanlar var.^

‘HADİ BAKALIM YAZ MEKTUBU’
2023 vizyonundan rahatsız olan, yurt dışındakileri anlıyorum da yurt içinde çanak tutanları anlamakta ve bunların bir kısmı kendisine ‘halkçı’, halktan yana diyor veya milliyetten yana ‘milliyetçi’ diyor. Lafla milliyetçilik olmaz. Gezi olaylarında polis müdahale ediyor, ‘Polise aşırı yetki verildi. Bu ülkede demokrasi zedelendi’ diyerek Merkel’e mektup yazan Kılıçdaroğlu’na şimdi diyorum; 10 gündür Hamburg’da Kültür Merkezine karşı halkın direnişi var. Polis yetkileri artırdı mı? Burası olağanüstü bölgede değil mi? Hadi bakalım yaz mektubu. Hadi görelim Merkel’e şikayet ediyordun. Aynı fotoğrafı izleyin bizim medya vermiyor. Almanya’da demokrasi, hukuk mu elden gitti? Diktatörlük mü oldu? Merkel’e ‘Diktatör’ diyebiliyor musun? Ama Türkiye’de dert demokrasi derdi değil.

‘HAKİMLER, SAVCILAR GÜVENİLEBİLİR OLMALI’
Hakimlerin, savcılarımızın güvenilir olmasını isteyen biziz. HSYK’da bu anlamda en çok biz rahatsız olduğumuz için herkesin ‘Hayır’ dediğini, CHP, MHP, birçok sivil toplum kuruluşunun ‘Hayır’ dediği referandumu Anayasa değişikliğini biz yaptık. Niye? Milletin ümüğü sıkılmasın diye. Milletin kaderi ile birileri oynamasın diye. Bu ülke daha çok hukukun daha çok demokrasinin, daha çok ekonominin hesap edilebilir bir ekonomik gelişmenin istikrarın olması için. Ama birileri fırsatçılık yaparak ben yine burayı ‘İstediğim gibi şekillendiririm, yine ben buradan birçok hesabı millet adına yaparım’ diyor. Arkadaşlar öyle bir savcı ki, TOKİ’yi de o biliyor, bankacılığı da o biliyor bütün uzmanlık alanları onda. İş adamlarımızın her şeyini o biliyor ve bir tek torbada bu ailenin kaderiyle oynuyorlar. Benim ağzımda çürük diş olabilir, dolgu olması gerekebilir. Hey savcı ve hakim kardeşim, diş hekimi arkadaşım, senin görevin bu dolguyu iyi yapmak çekmek. Ama beynime balyoz gibi vurarak beni öldürmeye hakkın yok. Benim sağlımı, istikrarımı bozmaya hakkın yok. Çünkü sana bu hakkı kimse vermedi, veremez.

 

 

Paylaş:
"Bakan Müezzinoğlu: Hey savcı ve hakim kardeşim" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Kemal Kılıçdaroğlu: Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz
Kılıçdaroğlu, görüşme öncesi gazetecilere açıklama yaparak, ‘Yargı yürütmenin kontrolüne veriliyor’...
Bekir Bozdağ: Yüce Divan’dan çekinmem
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Adalet Komisyonu’nda milletvekillerinin HSYK teklifiyle...
MHP’nin Alevi Çankaya adayı Sadık Aslan oldu
Son genel seçimlerde memleketi Amasya’dan milletvekili adayı olan Sadık Aslan,...
CHP’li Halıcı: 1 milyon seçmen oy kullanamayabilir
ODTÜ Mezunları Derneği tarafından düzenlenen “Seçim Güvenilirliği ve Teknolojik Çözümler”...

çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Sponsor Bağlantılar